Syksyllä 2011 äänestimme Nuorgamissa järjestykseen olennaisinta 100 artistia ja yhtyettä, jotka eivät olleet käyneet Suomessa. Kuka tuo Suomeen Adelen? Kuka King Krulen?
Arvioituna Arbouretumin, Foalsin, Grave Babiesin, Halme Prospektin, Night Marchersin ja Soft Hillsin uudet albumit sekä Guided by Voicesin EP.
I Am a Tree on loistokas vaihtoehtopopin, voimapopin ja pseudo-hardrockin yhdistelmä, joka hyötyy hienosti kirkkaammasta soundista ja tarkan iskevästä toteutuksesta.
Mikä on hyvä tapa käyttää kymmenen dollaria? Robert Pollard tietää.
Arvioituina Bailterspacen, Cooly G:n, Dead Can Dancen, Guided by Voicesin ja Usherin uudet albumit sekä John Mausin kokoelma.
Indierockin legendat palaavat seitsemän vuoden tauon jälkeen hieman epätasaisina, mutta pölypilvestä löytyy myös kultahippuja, Antti Piirainen kirjoittaa.
Nuorgam esitteli juttusarjassaan sata yhtyettä ja artistia, joita ei ole haaveilusta huolimatta vielä nähty Suomen kamaralla. Kuuntele tästä olimmeko oikeassa!
Nuorgam esittelee sata yhtyettä ja artistia, joita ei ole haaveilusta huolimatta vielä nähty Suomen kamaralla. Sarja ilmestyy päivittäin.
Nuorgam viettää kansainvälistä levykauppapäivää joka päivä – myös tänään! Ensimmäisessä osto-oppaassamme 50 timanttista kokoelmalevyä.